Bursa Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle evlerinde karantinada kalan ve psikolojik destek ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ”Psikososyal Destek Hattı” çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Uzman psikologların destek verdiği,  0224 716 30 67 numaralı hat, hafta içi her gün vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyor.

Koronavirüs (covid-19) çıktığından beri tedbiri elden bırakmayan, ihtiyaç hisseden vatandaşların her türlü yardımına koşan Bursa Büyükşehir Belediyesi, virüs salgınının artış göstermesi nedeniyle evlerinde karantinada bulunan ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyan aileler ile bireyleri de kapsama alanına aldı. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle evinde karantinada olan, 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olan vatandaşlar ve aynı şekilde 20 yaş altı öğrenciler için, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü Bursa Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (BADEM) bünyesinde “Psikososyal Destek Hattı” hizmetlerine devam ediyor. 0224 716 30 67 numaralı hat, ‘alanlarında uzman psikologlar eşliğinde’ vatandaşların karantina döneminde yaşadığı sıkıntıların çözümleri için destek oluyor.

“BADEM Psikososyal Destek Hattı” uygulamamız Pandemi tehdidi ortadan kalkıncaya kadar ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Telefonla destek hattına istisnasız tüm vatandaşlarımız başvuruda bulunabilecek.

Yayın Tarihi: 3 Aralık 2020 Saat: 12:39