Başkan'ın Mesajı

Sevgili Bursalılar;

Bir milletin geleceği o milletin aldığı eğitime bağlıdır. BUSMEK kurslarımız; üreten, çalışan Bursa’nın gerçek potansiyelini harekete geçiren dinamiklerimizdendir. BUSMEK, açıldığı günden bu yana her geçen gün büyüyen, gelişen bir ağ oldu. Her dönem vatandaşlarımız yoğun bir ilgi gösteriyor. Bizler vatandaşlarımızın yoğun talebini karşılayabilmek için BUSMEK bünyesine yeni merkezler kazandırıyor, Büyükşehir sınırlarına dâhil olan tüm ilçelerimizi bu eğitim ağına katmak için gayret gösteriyoruz.

Çeşitli kurumlarla yapılan protokoller çerçevesinde verilen eğitimler sonrasında yüzlerce kursiyerimiz ya kendi iş yerini açtı ya da protokol imzaladığımız birlik ve derneğe üye işletmelerde istihdam edildi. Kursiyerlerin el emeği ürünleri www.busmek.com.tr ve www.e-busmek.net adreslerinde satışa sunuluyor. Satış ofisleri ile BUSMEK kursiyerlerinin emekleri kazanca dönüşürken, sanatseverler de birbirinden özel sanat eserlerine sahip olabiliyorlar.

Büyükşehir Belediyemizin BUSMEK bünyesinde gerçekleştirdiği en önemli faaliyetlerden biri de “Bursa İpeği Yeniden Hayat Bulacak” projesidir. Proje kapsamında, Bursa’nın çeşitli bölgelerine halıhaneler kuruldu. Orhaneli, Büyükorhan, Keles ilçelerinde ipek halı ve ipek kumaş dokumacılığı, aynı zamanda “Talimhane” bölgesine “Umurbey İpek Üretim ve Tasarım Merkezi” açılarak şehir merkezinde de ipek üretimi yapılmaya başlandı.

Ayrıca, söz verdiğimiz gibi “Ana Kucağı Projesi” adı altında yeni çocuk eğitim merkezlerini faaliyete geçirdik. 4-6 yaş grubu çocuklarımıza bilişsel gelişim, dil ve motor gelişimi, öz bakım, sosyal ve duygusal gelişim ve kültürel faaliyetler gibi ücretsiz eğitimler ve hizmetler vermeye başladık. Sizlerden gelen talepler üzerine, yeni merkezleri devreye alarak, eğitim ağını genişletmek için gayret gösteriyoruz.

BUSMEK’te yetişkin eğitimlerinin yanı sıra, üniversiteye hazırlanan lise mezunu gençler için de YKS hazırlık kursları düzenlenmektedir. Gençlerimizin talepleri doğrultusunda her dönem kapasitemizi arttırıyor ve teknolojik altyapımızı geliştiriyoruz. Yüz yüze eğitimin ve uzaktan eğitimin yanı sıra, yapay zekâ destekli, hedeflere odaklanan “Dijital Eğitim” sistemini de son dönemde hayata geçirdik.

Tüm bu eğitim ve hizmetlerimizi gerçekleştirirken dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle, toplum sağlığımız için maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyup, belirli periyodlarla kurs merkezlerimize dezenfeksiyon işlemlerini uyguluyoruz.

BUSMEK kurslarımıza halkımızın gösterdiği yoğun ilgiden duyduğumuz memnuniyeti bir kez daha özellikle belirtiyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.