BU GURUR HEPİMİZİN

1 Eylül 2023 - Cuma

     Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü’ne bağlı BUSMEK olarak Bursa’da ücretsiz sanat ve meslek eğitimlerimizle marka olmaya devam ederken üniversiteye hazırlanan gençler için de Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, ücretsiz YKS hazırlık kursları düzenlemeye devam ediyoruz.

     2018-2019 Eğitim Dönemi’nde bir merkezde başlattığımız ücretsiz YKS hazırlık kurslarımızda sayısal, sözel ve eşit ağırlık derslerimizde bugüne kadar 5219 öğrenci eğitim gördü. 

     Geçmiş eğitim dönemlerinde kurslarımızda derslere devam eden öğrencilerin büyük oranda birer üniversiteye girme başarısı gösterdiği merkezlerimizde eğitimler yüz yüze gerçekleştiriliyor. Ayrıca dönem içinde belli periyodlarla deneme sınavları, motivasyon seminerleri ile gençlerimizi destekliyoruz.

     Her dönem olduğu gibi geçtiğimiz 2022-2023 Eğitim Dönemi’nde de öğrencilerimiz kazandıkları fakültelerle başarılara imza attılar. Tıp Fakültesi Ve Sağlık Bilimleri 66, Hukuk Fakültesi 9, Mimarlık Mühendislik Fakültesi 65, Fen Edebiyat Fakültesi 70, Eğitim Fakültesi 32, İlahiyat- İslami İlimler Fakültesi 13, İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi 76, Spor Bilimleri Fakültesi 4, Turizm- Uygulamalı Bilimler Fakültesi 5, İletişim Fakültesi 11, Sağlık Meslek Yüksekokulu 80, Meslek Yüksekokulu 174 olmak üzere toplam 616 öğrencimizin üniversiteye yerleşmesinin gururunu yaşıyoruz. 


     Böylelikle, 2022-2023 Eğitim Dönemi’nde ücretsiz YKS hazırlık kurslarımıza katılan öğrencilerin %75’i üniversiteye yerleşmiş oldu. Kendilerine üniversite eğitimlerinde başarılar diliyoruz. 

     Ücretsiz YKS hazırlık kurslarımıza ön kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz, busmek.bursa.bel.tr adresimizde online başvuru kısmından yapabilirler.

Benzer İçerikler
TYT DENEME SINAVI
28.12.2023