BUSMEK’TE YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

23 Ağustos 2023 - Çarşamba

17 yıldır, yüzbinlerce kişiyi ücretsiz sanat ve meslek eğitimleriyle buluşturan BUSMEK’te heyecanla beklenen yeni eğitim dönemi ön kayıtları başladı. BUSMEK, 2023-2024 eğitim döneminde 541 farklı branşla nitelikli eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor.

Kurslara internet sitemizden online ön kayıt yapılabileceği gibi aynı zamanda BUSMEK kurs merkezlerinden de kayıt yaptırabilirsiniz. Dersler 1 Ekim’de başlıyor !

 

ONLINE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

BUSMEK KURSİYER ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Kurs merkezlerimize kayıt yaptırmak isteyen kursiyer adaylarımız busmek.bursa.bel.tr adresindeki “Online Başvuru” kısmına tıklayarak başvuru yapabilirler.

Ön kayıt için kursiyerler TC kimlik numaralarını girerek, ilgili tüm seçenekleri hatasız ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. Bilgileri hatalı olan kursiyerlerin kayıtları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca Merinos Yönetim Merkezi’nden veya 0 (224) 254 30 30 numaralı telefon ile eğitimler ve başvurular hakkında bilgi alınabilir.

Kontenjanı dolan bazı branşlarda (kurs bitiş tarihine göre) yeni gruplar açılacaktır. Yeni kayıtlardan haberdar olmak için duyuruları takip edebilirsiniz.

 

 

 

BAŞVURU YAPARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR:

Bir eğitim dönemi içerisinde en fazla 3 kursa gitme şansınız bulunmaktadır. İlk aşamada günü ve saatleri çakışmadığı sürece iki farklı branşa aynı anda gidebilirsiniz. İki branştan birisi bittiğinde üçüncüye başvurabilirsiniz. Ayrıca 2. ve 3. başvuruları internetten değil, bizzat kurs merkezine giderek yaptırabilirsiniz.

Üçüncü başvurunuzu; devam eden kursunuzun  bitiş tarihinden sonra başlayacak olan kursa yapabilirsiniz. (Örneğin; “İngilizce A1” kursuna başlayan bir kursiyer, devam eden kursunun bitiş tarihinden sonra başlayacak olan başka bir kursa da başvuru yapabilir.) Başvuru yaparken dersin başlangıç bitiş tarihine dikkat ediniz. Her başvurunuzu kursların başlangıç ve bitiş tarihleri çakışmayacak şekilde yapmalısınız.

Kayıt esnasında tercih yaparken yaş ve cinsiyet durumunuza göre sistem otomatik olarak sizi yönlendirecektir.

 

Başvuru sıralamanız uygun olduğunda branş öğretmeni ile başvurunuzla ilgili ön görüşme için cep telefonunuza SMS gönderilecektir. SMS gönderildiği halde mesajda yer alan ön görüşme tarih ve saatinde ön görüşmeye katılmadığınızda kaydınız otomatik iptal edilecektir.

 

 

 

YENİ DÖNEM BAŞLANGICI 1 EKİM’DE

İstihdama yönelik mesleki teknik eğitimlerin yanı sıra, el sanatları, geleneksel Türk-İslam sanatları, bilişim teknolojileri, yabancı dil, kişisel gelişim gibi birçok farklı alanda eğitimler veren BUSMEK,  1 Ekim’de kapılarını kursiyerlere açacak.

 

Herkesin kendine uygun bir branş bulabileceği BUSMEK’te eğitimlerin grup ve saatleri aşağıdaki gibidir.

 

Hafta İçi Sabah 09:00 – 12:00

Hafta İçi Öğlen 13:00 – 16:00

Hafta İçi Akşam 18:00 – 21:00

Hafta İçi Tam Gün 09:00 – 16:00

Hafta Sonu Sabah 09:00 – 12:00

Hafta Sonu Öğlen 13:00 – 16:00

Hafta Sonu Tam Gün 09:00 – 16:00

 

 

KESİN KAYITLAR NE ZAMAN ve NASIL?

Sistem;  kursiyerleri, başvuru yaptıkları tarih ve saate göre otomatik olarak sıralar. Sırası gelen kursiyere mesaj gönderilerek kurs merkezlerine ön görüşme için çağırılır. Telefonunuza gelen kısa mesajın ardından kimlik fotokopinizle birlikte kayıt yaptırdığınız kurs merkezine gelip kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir.

 

KAYITLARDAKİ İPTAL VE DEĞİŞİKLİKLER

Kayıt olduğunuz branş veya grupları iptal etmek ya da bilgileri değiştirmek için kayıtlı olduğunuz kurs merkezine şahsen gidip düzeltme yapmanız gerekmektedir.

Benzer İçerikler
TYT DENEME SINAVI
28.12.2023