LGS’DE DOĞRU TERCİH İÇİN BÜYÜKŞEHİR YANINIZDA

4 Temmuz 2023 - Salı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih dönemi başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açılan LGS tercih ekranıyla birlikte binlerce öğrenci, sınavdan aldıkları puanlara göre lise tercihi yapmaya başlayacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü olarak her yaştan kesime sağladığımız eğitim desteklerimiz sürüyor. Kentimizin farklı noktalarına kuracağımız “Lise Tercih Rehberlik Noktaları” ile LGS’ye giren gençlerin doğru tercihlerle istedikleri liselere girebilmeleri için uzman rehberlerle ücretsiz danışmanlık desteği vereceğiz.

7 - 13 Temmuz 2023 tarihleri arasında, liselere yerleşmek isteyen öğrencilere yardımcı olmak amacıyla şehrimizin 7 farklı noktasında, öğrencilere tercih sürecinde ışık tutmayı hedefliyoruz. Bu noktalarda, tercih sürecinde karşılaşılan zorluklara yönelik deneyimli rehberler, öğrencilerin sorularını yanıtlayacak ve onlara doğru tercihler yapmaları konusunda rehberlik edecek.

Öğrencilere, farklı eğitim programları ve okul türleri hakkında bilgiler verilecek. Meslek liseleri, fen liseleri, anadolu liseleri gibi seçeneklerin avantajları ve dezavantajları konusunda ayrıntılı bilgilendirmeler yapılacak. Tercih sıralamalarının önemi ve kontenjan durumları hakkındaki rehberlik hizmetimizle öğrenciler, tercihlerini yaparken daha bilinçli kararlar verebilecekler.

 

Lise Tercih Rehberlik Noktaları:

  1. Kent Meydanı AVM  ( 7-8-9 Temmuz )
  2. Korupark AVM  ( 7-8-9 Temmuz )
  3. BUSMEK Hürriyet Sınava Hazırlık Merkezi  (7-13 Temmuz tarihleri arasında)
  4. BUSMEK Naim Süleymanoğlu Sınava Hazırlık Merkezi (7-13 Temmuz tarihleri arasında)
  5. BUSMEK Vakıf Sınava Hazırlık Merkezi (7-13 Temmuz tarihleri arasında)
  6. BUSMEK Orhangazi Sınava Hazırlık Merkezi (7-13 Temmuz tarihleri arasında)
  7. Yıldırım Bayrak Alanı ( 7-8-9 Temmuz )

Benzer İçerikler
TYT DENEME SINAVI
28.12.2023