TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK EL SANATLARI SERGİSİ BURSA'DA AÇILIYOR

26 Mayıs 2023 - Cuma

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile beraber düzenlenen “Dönüşüm” temalı genel sergi, 2-11 Haziran 2023 tarihleri arasında Merinos AKKM Fuar Alanı’nda sanatseverlerin izlenimine sunulacak.  
Eğitim dönemi içinde kursiyerlerin el emeği göz nuru ile ortaya çıkardıkları eserler, muhteşem bir sergi ile taçlanıyor. Her yıl farklı bir temanın işlendiği genel sergilerde bu yılki tema “Dönüşüm” olarak karşımıza çıkıyor. Sadece sanatsal eserlerin sergilenmesi açısından değil, aynı zamanda çevre ve sürdürülebilirlik konularına dikkat çekmek ve insanların farkındalığını artırmak için de bir fırsat olarak göze çarpıyor. Bu konulara dikkat çekerek, ziyaretçilerin çevre dostu üretim ve tüketim alışkanlıklarını benimsemelerine ve sürdürülebilir bir gelecek için katkıda bulunmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz. 
Ayrıca genel sergi boyunca gelen ziyaretçiler, fuar alanında her gün farklı atölye çalışmaları (workshop) ile farklı branşları deneyimleme fırsatı yakalayacak. Atölye çalışmalarına katılmak isteyenler busmek.bursa.bel.tr adresimizde online başvuru kısmından kayıt yaptırabilecek. 
Bursa’da sanat ve mesleki eğitimleri ile 7’den 70’e hemşerilerimizin farklı yeteneklerini geliştirmelerine ve kendilerini keşfetmelerine, eğitimlerimiz ile bireylerin kişisel gelişimine ve gelecekteki iş hayatlarına katkı sağlamak için “Hayat Boyu Öğrenme” ilkesiyle canla başla çalışıyoruz.
Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak, sosyal belediyecilik anlayışıyla, ücretsiz sanat ve meslek eğitimlerini 2005-2006 yılında BUSMEK projesini hayata geçirerek hemşerilerimizin teveccühlerini kazanmış ve 17. yılında eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam ediyoruz. 

Bursa’da yarım asrı geçmiş tarihi ile Halk Eğitim Merkezlerimiz, Bursa’mızın sanatsal ve mesleki yönde insanlarımızın topluma katkısını artırırken, toplumun genel gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. Ayrıca Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de “Somut Olmayan Kültürel Miras Çalışmaları” kapsamında kültürel değerlerimizi gelecek nesillere aktarma çalışmalarına destek oluyor. İznik Çinisi ve Bursa İpeği gibi şehrimizin coğrafi işaretli ürünleri ile alakalı kurslarda el sanatları kültürümüzü, dünya turizminde alacağı payı artırmak adına desteklerini sürdürüyor.
2 Haziran Cuma saat 15:00’da açılışı gerçekleştirilecek olan sergimiz, 11 Haziran Pazar Günü’ne kadar Bursalıların izlenimine sunulacak.

Benzer İçerikler
TYT DENEME SINAVI
28.12.2023