16. BUSMEK GENEL SERGİ HEYECANIMIZ BAŞLADI

10 Haziran 2022 - Cuma


16 yıldır ücretsiz sanat ve mesleki eğitimleriyle Bursalılara hizmet vermeye devam eden Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), her geçen gün eğitim ağını genişleterek kaliteli eğitim imkânı sunmak için çalışmalarına devam ediyor. Kurulduğu dönemde 5 ayrı kurs merkezi ile yola çıkan BUSMEK; şu anda 27 farklı mekânda 350 branşla her yaş grubundan ve her kesimden vatandaşa eğitim imkanı sunmaya devam ediyor.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü’ne bağlı BUSMEK, 16. yaşını sizlerle beraber görkemli bir sergiyle kutlamaya hazırlanıyor. 
Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY), şehrimiz Bursa’yı 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan etmesiyle, 16. Genel Sergimizi, “Türk Dünyası ve Kültürü” temasıyla hazırladık. 
Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (AKKM) Fuar Alanı'nda,  22-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan sergimizde yine birbirinden güzel eserler sizi karşılayacak. Açılışının 22 Haziran Çarşamba günü saat 16:00'da gerçekleşecek olacak sergimizde, Çini Sanatı'ndan Minyatür’e,  Ahşap boyamadan takıya, geleneksel nakışlardan giyime, deriden resime kadar kursiyerlerimizin uzun süredir hazırladığı el emeği göz nuru binlerce eser görücüye çıkacak. Ayrıca sergi haftası boyunca birbirinden farklı çeşitli atölye çalışmaları da (workshop) düzenlenecek. busmek.bursa.bel.tr internet adresimizden online başvuru ile workshoplara ön kayıt yaptırabilirsiniz. Ön kayıt sıralamanıza göre kayıtlı cep telefon numaranızdan kesin kaydınız gerçekleştirilecektir. 
 (Sadece internet üzerinden ön kayıt yaptırmak, workshoplara katılmak için yeterli değildir. )
Workshoplara katılmak için tıklayınız.

Benzer İçerikler
TYT DENEME SINAVI
28.12.2023