DEPREMZEDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ

16 Şubat 2023 - Perşembe

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, “Sımsıkı Sarılacağız, Yaralarımızı Saracağız” sloganıyla ilk günden itibaren canla başla deprem bölgesinde yardımlarını sürdürüyor. 

Depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için afet bölgesinin dört bir yanına 800’ü temel, 400’ü de diğer ihtiyaçlardan oluşan 1200 tır ile depremzedelerin yaralarını sarmaya devam eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, tüm deprem bölgesinde 925 personel, 251 araç ile arama kurtarma çalışmalarından, alt yapı ve sosyal yaşama destek faaliyetleri için mücadele ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinde yürüttüğü yardım faaliyetlerinin yanı sıra şehrimize gelen depremzede kardeşlerimize de yardım etmeye devam ediyor. Merinos AKKM’de kurulan mağaza ile deprem bölgelerinden Bursa’ya gelen afetzedeler giyimden hijyen malzemelerine kadar tüm ihtiyaçlarını burada gönül rahatlığı ile karşılayabiliyor. Ayrıca, Bursa’mızda misafir ettiğimiz depremzede kardeşlerimiz, KardeşKart ile şehir içi ulaşımdan ücretsiz faydalanacak.

Şehrimizde misafir ettiğimiz depremzede kardeşlerimizin arasında üniversiteye hazırlanan gençlere de Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü’ne bağlı BUSMEK’te ücretsiz YKS hazırlık kurslarımızın kapısını açıyoruz. Üniversite hayali kuran lise mezunu depremzede gençler, BUSMEK Sınava Hazırlık Merkezlerinde ücretsiz eğitimlerimizden faydalanabilecek.

Başvuru yapmak isteyen gençler Merinos AKKM’deki yönetim merkezimize gelerek veya irtibat numaramızdan arayarak kayıt yaptırabilecek.

Adres:  Ulubatlı Hasan Bulvarı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi-BURSA

Telefon: 0 (224) 254 30 30

Benzer İçerikler
TYT DENEME SINAVI
28.12.2023