ANA KUCAĞI BURSA’YI SARMAYA DEVAM EDİYOR

7 Ekim 2022 - Cuma

Bursa’da okul öncesi eğitimde bir marka haline gelen Ana Kucaklarına, 21’nci merkez olarak İnegöl Ana Kucağı da eklendi. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, kendisini en fazla heyecanlandıran proje olan Ana Kucaklarının sayısını dönem sonuna kadar 50’ye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarının da okul öncesi eğitim hizmetlerinden faydalanabilmesi amacıyla’ 2019 yılında 6 merkezle başlattığı Ana Kucakları, bugün adeta dev bir eğitim kurumuna dönüştü. Bu yıl 180 öğretmen ve yaklaşık 2 bin öğrenci ile ders başı yapılan Ana Kucaklarına, 21’inci merkez olarak İnegöl Ana Kucağı da eklendi. İnegöl Ana Kucağı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın yanı sıra Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve İnegöl Kaymakamı Eren Arslan’ın da katıldığı törenle eğitime açıldı. Diğer merkezlerde olduğu gibi İnegöl Ana Kucağında da 4-6 yaş grubundaki çocuklara, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının yanında ‘Şehrim Bursa’ ve ‘Değerler Eğitimi’ adında Bursa’nın kültürel, tarihi ve manevi değerleri de öğretilecek. Sabah ve öğle olmak üzere ikili eğitimin uygulanacağı merkezde, her gün sabah grubuna kahvaltı ve öğlen grubuna ikindi öğünü ücretsiz olarak verilecek. Bunun yanında çocukların çanta, kırtasiye malzemeleri ve eğitim setleri de Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, Ana Kucakları halkasına her geçen gün yenilerinin eklendiğini, dönem sonuna kadar 50 merkezi Bursa’ya kazandırmayı hedeflediklerini söyledi. Çocukların kişisel gelişimlerinin yüzde 90’ının 7 yaşına kadar tamamlandığını hatırlatan Başkanımız Alinur Aktaş, bu nedenle okul öncesi eğitimin büyük önem taşıdığını kaydetti. Özellikle annelere seslenip, okul öncesi eğitim hizmetlerinden mutlaka çocuklarını yararlandırmalarını isteyen Başkanımız Alinur Aktaş, “Çünkü başarılı çocuklarımızın hepsine bakıyoruz, hepsi okul öncesi eğitimden geçmişler. Dolayısıyla okul öncesi eğitim çok kıymetli. Devletimizin bu konuda büyük emeği, gayreti var. Biz de eksik kalan yerlerde Büyükşehir Belediyesi olarak tamamlamaya çalışıyoruz.” dedi.

Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat da Bursa Büyükşehir Belediyemiz bu hizmetlerini resmi bir sorumluluktan öte bir hizmet ahlakı ile yapmaktadır. Bizim ecdadımızdan aldığımız miras bunu gerektirir. Çünkü ne diyor ecdadımız: İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. İşte ecdadımızın bize bıraktığı bu önemli mirasa hakkıyla sahip çıktığını düşündüğüm için Belediye Başkanımızı yürekten tebrik ediyorum” dedi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkür ediyorum. Ana Kucağımız hayır olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Başkanımız Alinur Aktaş ve protokol üyeleri Ana Kucağı’nı gezip, eğitim alan miniklerle sohbet etti.

Benzer İçerikler