BÜYÜKŞEHİR’Lİ ÖĞRETMENLER BİR ARAYA GELDİ

24 Kasım 2022 - Perşembe

Hayat boyu öğrenme ilkeleriyle BUSMEK’ten Ana Kucaklarına kadar eğitimin her alanında önemli roller üstlenen Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen kutlama programında bir araya geldi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, BUSMEK, YKS Hazırlık ve Ana Kucaklarında görevli öğretmenler, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Yıldırım Bayezid Salonu’ndaki 24 Kasım Öğretmenler Günü programında buluştu. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Süleyman Çelik, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Tüfekçi, Osmangazi Halk Eğitim Müdürü Mehmet Köse de bu özel günde öğretmenleri yalnız bırakmadı.
Başkan Vekilimiz Süleyman Çelik, törende yaptığı konuşmada, insanın insanlığını koruyabilmesi için ‘beşikten mezara kadar uzanan’ bir eğitim sürecine ihtiyacı olduğunu hatırlattı. Eğitim sürecinin en önemli aktörünün öğretmenler olduğunu dile getiren Çelik, “Öğretmenlerimiz, kendilerine emanet edilen çocuklarımızı ‘sevgiyle yoğurarak’ hayata hazırlıyor. Bu anlamda onların hepsi birer sanatkârdır. Büyükşehir Belediyesi olarak Ana Kucaklarında 4-6 yaş arası çocuklarımıza verdiğimiz ücretsiz eğitimler ile marka olmaya devam ediyoruz. Ücretsiz sanat ve meslek eğitimleri ile halk üniversitesi konumunda bulunan BUSMEK eğitimlerinden yılda yaklaşık 30 bin kursiyerimiz istifade ediyor. YKS hazırlık kurslarımızda bugüne kadar 3500’e yakın öğrencimiz eğitim gördü ve sınava giren öğrencilerin yüzde 80’i başarılı olup bir üniversiteye yerleşti. Tüm bu çalışmaları toplam 435 öğretmenimizle gerçekleştiriyoruz. Dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan öğretmenliği bizimle beraber yaptığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun” dedi.
BUSMEK öğretmenleri için hazırlanan özel videonun da davetlilere izletildiği etkinlikte söz alan YKS Eğitim Merkezi Edebiyat Öğretmeni Furkan Köksal, “İnsanlar gözlerini dünyaya açtığı andan itibaren öğrenmeye karşı müthiş bir ihtiyaç içindedir ve gözlerini bu dünyaya kapayana dek de bu ihtiyaç sürecektir. ‘Öğrenmenin yaşı yoktur’ diye kastedilen gerçek de tam anlamıyla bahsettiğimiz bu ihtiyaca işaret etmektedir” diye konuştu.
Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Sevil Orhan Özdemir de 9 yıldır bu meslekte bulunduğunu, farklı birçok kurumda görev almasına rağmen dezavantajlı çocuklara eğitimde fırsat eşitliği sunan Ana Kucağı projesinde görev almasının kendisini çok daha mutlu ettiğini kaydetti.
Konuşmaların ardından Başkan Vekilimiz Çelik, Büyükşehir bünyesinde görev yapan tüm öğretmenler adına Meryem Sert ve Tuğçe Türkmen'e çiçek takdim etti.

Benzer İçerikler