ANA KUCAĞI ÖĞRETMENLERİMİZ YENİ DÖNEME HAZIR

12 Eylül 2022 - Pazartesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerinde görev alan öğretmenlerimize yönelik verilen eğitimleri önemsiyoruz. Yeni dönem öncesinde alanlarıyla ilgili bilgilerini pekiştirmek amacıyla, Tayyare Kültür Merkezi’nde hizmet içi eğitim programları kapsamında 3-9 Eylül tarihleri arasında seminerler düzenlendi.
Okul öncesi eğitim hizmeti alamayan çocuklara kaliteli ve ücretsiz eğitim olanağı sağlayan Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezleri Bursa’yı sararak daha fazla çocuğa ulaşıyor. 2019-2020 eğitim döneminde 6 merkez ile faaliyetlerine başlayan çocuk merkezlerimizin sayısını, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda 20’ye yükselttik. Öğretmenlerimizin çocuklara en iyi şekilde eğitimler vermesi için dönem öncesi eğitim seminerleri ile daha donanımlı olmalarını sağlıyoruz.
TKM’de verilen eğitim seminerlerinde, alanlarında uzman, Akademisyen Çocuk Gelişimci Saniye Bencik Kangal, Sanatçı ve Tarih Anlatıcısı Pınar Ayhan,  Nurdan Kır, Hülya Daldal Kolayca, Psikolog Sümeyra Altan, Psikolojik Danışman Ayşenur Uluer, Eğitimci Yazar Öznur Çolakoğlu Çam, Yrd. Doç. Dr. Pınar Bağçeli Kahraman, konuşmacı olarak yer aldı.
 Eğitim seminerlerinde, yeni dönemde müfredata uygun işlenecek konuların yer alacağı kitapların tanıtımı da yapıldı. Öğretmenlerimiz için verimli geçen eğitimlerde,  okuldaki ayak izlerim, tanışma oyunları, okul öncesi ritim, kadın erkek eşitliği, psikodrama ile okula uyum süreci, okul öncesi değerler eğitimi, çocuklar için felsefe P4C, çocuk ve oyun, 0-6 yaş kimlik gelişimi eğitimi gibi konular ele alındı. 
Ayrıca eğitime katılan yeni öğretmenlere,  Ana Kucağı Koordinatörü Esma Nur Kander tarafından,  öğretmenlerin görev ve sorumlulukları, kurum içi işleyişleri ve Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerinin amacı hakkında genel bilgilendirmeler  yapıldı.

Benzer İçerikler