ANA KUCAĞI’NDA KARNE SEVİNCİ

21 Ocak 2022 - Cuma

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin toplumun her kesiminin okul öncesi eğitim hizmetlerinden faydalanabilmesi amacıyla hizmete aldığı Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerinde 1300’e yakın çocuk karne sevinci yaşadı. Vatan Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi’ndeki karne sevincine ortak olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, karnelerini verdiği çocuklara iyi bir tatil geçirmelerini diledi.

 

Üniversiteye hazırlık kursları, üniversite öğrencileri için gençlik merkezleri, gençleri kitap ve rahat bir çalışma ortamıyla buluşturan millet kıraathaneleri gibi projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, her kesimden ailenin okul öncesi eğitimden yararlanabilmesi amacıyla hizmete aldığı Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerine de büyük önem veriyor. Çocukları geleceğe daha donanımlı hazırlamak için Ana Kucağı projesinde bugüne kadar 17 merkezde 3 bine yakın öğrenciye eğitim verilirken, 2021–2022 döneminde eğitimlerine devam eden 1300’e yakın öğrenci yarıyıl tatiline çıktı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, Vatan Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi’ni ziyaret edip, miniklerin karne sevincine ortak oldu. Çocuklarla sohbet edip, onlara çeşitli hediyeler veren Başkanımız Aktaş, Ana Kucağı projesini çok önemsediklerinin altını çizdi. Okul öncesi eğitim alan çocukların eğitim hayatlarında çok daha başarılı olduklarının gözlendiğini dile getiren Başkanımız Aktaş, “Öncelikle çocuklarımızın hepsini gözlerinden öpüyorum. Onlara mutlu bir tatil ve güzel ömür diliyorum. Bugün itibariyle, 17 merkezde 119 öğretmenimiz ve 1300’e yakın öğrencimiz yarıyıl tatiline çıkıyor. Burada çocuklarla anneleri ve ablaları gibi ilgilenen bir eğitim kadromuz var. Milli Eğitim müfredatının yanında Şehrim Bursa ve değerler eğitimi de veriyoruz. Çocuklarımızın şehrin değerlerini bilen, anne ve babalarına saygılı, devletini, milletini seven, milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bugün onların karne heyecanına ortak olmak beni de ziyadesiyle mutlu etti” dedi.

Benzer İçerikler