ANA KUCAĞI’NDA ARA TATİL EĞİTİM SEMİNERLERİ

23 Kasım 2021 - Salı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerinde görev alan öğretmenlere, yeni dönem öncesinde alanlarıyla ilgili bilgilerini geliştirmek ve onlara motivasyon kazandırmak amacıyla, BİNTED Başkanlık Salonu ve Tayyare Kültür Merkezi’nde hizmet içi eğitim programları kapsamında seminerler düzenlendi.

 

3 gün boyunca süren eğitim seminerlerinde, ilk gün ara dönem değerlendirme toplantısı düzenlenirken, 2. günü, Milli Eğitim Bakanlığı Anadolu Masalları Bursa Temsilcisi Dilek Sertkaya ile Okul Öncesi Anadolu Masalları ve Okul Öncesi Anadolu Çocuk Oyunları hakkında bilgilendirme yapıldı.
Seminerlerin son gününde de Ana Kucağı Psikolojik Danışmanlık Rehberleri tarafından “Öğretmen Olarak Öğrencimi Kazanıyorum” ve “Dikkat Eksikliği / Aşırı Hareketlilik Bozukluğu” eğitimleri verildi.

Bursa’yı sarmaya devam eden Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezleri daha fazla aileye ve çocuğa ulaşmayı sürdürürken, ayrıca her fırsatta, eğitim veren öğretmenleri de kurum içi eğitimlerle daha donanımlı hale getiriyor. Bu sayede merkezlerimize gelen minik öğrenciler, MEB müfredatındaki konuları tam donanımlı öğretmenler ile birlikte öğreniyorlar.

Benzer İçerikler