ORHANGAZİ ANA KUCAĞIMIZ YENİ YERİNDE

21 Kasım 2022 - Pazartesi

 

 Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin okul öncesi eğitimde bir marka haline gelen Ana Kucaklarının ilkleri arasında yer alarak ilçedeki miniklere hizmet veren Orhangazi Ana Kucağı, yeni yerine taşındı. Yeni binanın açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, sağlıklı bir geleceğin ancak ülkenin geleceği olan çocuklara yatırım yapılmasıyla mümkün olacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarının da okul öncesi eğitim hizmetlerinden faydalanabilmesi amacıyla 2019 yılında 6 merkezle başlattığı Ana Kucakları, bugün adeta dev bir eğitim kurumuna dönüştü. Halen 180’i aşkın öğretmen ve yaklaşık 2 bin öğrenci eğitimlerin devam ettiği 21 Ana Kucağına sürekli yenilerini ekleyen Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan mevcut merkezleri de ihtiyaçlar doğrultusunda yeniliyor. Ana Kucaklarının açılan ilk merkezlerinden olan 3 sınıflı Orhangazi Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi da 8 sınıflı yeni binasına taşındı. Talepler doğrultusunda daha ferah bir mekana taşınan Ana Kucağı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Bursa Milletvekili Zafer Işık ve Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı’nın da katıldığı törenle eğitime açıldı.

Ana Kucaklarının tüm şehri sarmaya devam ettiğini ve dönem sonuna kadar sayıyı 50’ye çıkarmayı hedeflediklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, Orhangazi’deki 3 sınıflı merkezin talepleri karşılamakta zorlandığını bu nedenle ilçeye 8 sınıflı modern bir Ana Kucağı kazandırdıklarını söyledi. Oyun çağındaki 4-6 yaş arasındaki çocuklara vatan, millet ve bayrak sevgisini öğretmeye çalıştıklarını ifade eden Başkanımız Alinur Aktaş, “Sokaklarımızın daha güzel olmasını, şehirlerimizin daha temiz olmasını, insanlarımızın daha güler yüzlü olmasını, tatlı dilli olmasını, ticaretin daha keyifli olmasını, daha dürüst olmasını arzu ediyorsak, yapacağımız tek bir şey var: Geleceğimiz olan şu yavrularımıza yatırım yapmak. Önemli olan bizim bu çocukların yüreklerini, gönüllerini ve beyinlerini doyurmaktır. Geleceğin teminatı olan çocuklarımıza Büyükşehir Belediyesi olarak böyle bir destek vermekten dolayı son derece mutluyuz, bahtiyarız” dedi.

Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı da hizmet etmek adına, hizmet noktasında yapılan her işin, atılan her adımın kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Özçakıcı, “Konu eğer eğitimse, eğitim alanında bir iş yapıyorsanız bu mutluluğumuz heyecana coşkuya dönüşüyor.” diye konuştu.

Bursa Milletvekili Zafer Işık da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde, AK Parti İl Başkanlığının rehberliğinde, Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarıyla Bursa genelinde çalışmaya gayret ettiklerini belirterek, yenilenen Ana Kucağının Orhangazi’ye hayırlı olmasını diledi.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın da hem Ana Kucağı hem de ilçeye kazandırılan diğer hizmetler nedeniyle Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkür etti.

Kurdele keserek, yenilenen binayı hizmete açan Başkanımız Alinur Aktaş ve protokol üyeleri, daha sonra sınıfları gezip, minik öğrencilerle sohbet etti.

Benzer İçerikler