ANA KUCAĞI ÖĞRETMENLERİ 2. DÖNEME HAZIR

18 Ağustos 2021 - Çarşamba

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerinde görev alan öğretmenlere, yarıyıl tatilinde alanlarıyla ilgili bilgilerini geliştirmek ve onlara motivasyon kazandırmak amacıyla, Merinos AKKM’de hizmet içi eğitim programları kapsamında eğitim seminerleri düzenlendi.

10 gün boyunca süren eğitimlerde, alanlarında uzman kişilerin sunumlarıyla, Zeka Tiplerine Göre Çocuklar, Değerler Eğitimi, Erken Çocukluk Eğitimi / Montessori Eğitimi, Mahremiyet Eğitimi, Çocuklarda Öfke ve Saldırganlık, Yaratıcılık ve Sınf Organizasyonu, Okul Öncesi Eğitimde Kültürel Model başlıkları ele alındı. Ayrıca Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürümüz Aynur Tezgör ile Ana Kucağı Genel Değerlendirme Toplantısı düzenlendi.

Değerler Eğitiminin ardından üç boyutlu materyallerle, çeşitli hikâye kitaplarıyla, konulara uygun müziklerle, farklı teknolojik uygulamalarla, okul öncesine uygun farklı tekniklerle demo ders yapılarak eğitim kalıcı hale getirildi.

Eğitimlerin sonunda öğretmenlerle bir araya gelen Şube Müdürümüz Aynur Tezgör, “Bunlara benzer eğitimlerimiz ileride de devam edecek. Vazifelerinize geri döndüğünüzde, aynı özveri ve çalışkanlığı devam ettirmenizi bekliyoruz sizlerden. Ayrıca Ana Kucağı için yaptığımız anketlerde  %91,26 memnuniyet sonucu çıktığı için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nden Prof. Dr. Selahattin Turan’a, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden Doç. Dr. Neslihan Bay’a ve Uluslararası Montessori Birliği Kurucusu Leyla Öztürk’e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

           

Benzer İçerikler