MUSTAFAKEMALPAŞALI MİNİKLER DE ANA KUCAĞI’NDA

5 Ocak 2022 - Çarşamba

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019-2020 eğitim döneminde 6 merkez ile faaliyete alınan Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezleri zincirine yeni bir halka eklendi. Mustafakemalpaşa Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi, Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın da katıldığı törenle hizmete açıldı.

 

Osmangazi, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Karacabey, Orhangazi ve Yenişehir ilçelerindeki hizmet noktalarına Mustafakemalpaşa Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi de eklendi. Kısa zamanda 8 ilçede 17 merkez, 119 öğretmen ve 3 bin öğrenci ile dev bir eğitim ordusuna dönüşen Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezleri, bundan böyle Mustafakemalpaşalı çocuklar için de hizmet verecek. Dönem başında faaliyete geçen ve halen 4 sınıfta 68 öğrencinin eğitim gördüğü Mustafakemalpaşa Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi’nde de diğer merkezlerde olduğu gibi çocukların tüm kırtasiye malzemeleri ile sabah kahvaltısı ve ikindi öğün yemekleri Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılanıyor.

Mustafakemalpaşa Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi’nin açılışına, Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın yanı sıra davetliler katıldı. İlçeye kazandırdıkları hizmetler ile planlanan projeleri açılış töreninde dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, 100 bini aşan nüfusu ile Mustafakemalpaşa’nın gelişime açık bir ilçe olduğunun altını çizdi. İlçeye üçüncü köprüyü kazandırdıklarını, 4’üncü köprünün projesinin tamamlandığını belirten Başkanımız Aktaş, içme suyu hatlarını sil baştan yenileyen projeye devam ederken, önümüzdeki günlerde kanalizasyon ve yağmur suyu hatları ile ilgili çalışmanın da eş zamanlı olarak başlayacağını ve ilçede altyapı sorununun tamamen ortadan kalkacağını vurguladı. Mustafakemalpaşa Gençlik Spor ve Sosyal Yaşam Merkezi’ni söz verdikleri gibi yıl sonuna kadar bitirmeyi planladıklarını söyleyen Başkanımız Aktaş, bu yıl için 141 kilometre olan sıcak asfalt ve sathi kaplama talebini de büyük ölçüde karşılayacaklarını kaydetti. Başkanımız Aktaş, hizmete açtıkları Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezinin milli ve manevi değerlerine bağlı, donanımlı nesiller yetiştirilmesi için büyük önem taşıdığını belirterek, yatırımın hayırlı olmasını diledi.

 

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ise Büyükşehir Belediyesi sayesinde ilçenin çağ atlatan hizmetlerle buluştuğunu hatırlatarak, hemşerileri için gösterdiği hassasiyet nedeniyle Başkanımız Aktaş’a teşekkür etti.

Benzer İçerikler