ANA KUCAĞI YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

8 Ağustos 2022 - Pazartesi

Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerimizde 2022-2023 eğitim dönemi başvuruları başladı. Okul öncesi eğitim hizmeti alamayan çocuklara kaliteli ve ücretsiz eğitim olanağı sağlayan Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerimiz Bursa’yı sararak daha fazla çocuğa ulaşıyor.

2022-2023 döneminde Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerimizde Milli Eğitim Bakanlığı Müfredatına uygun olarak, 4-6 yaş (48-68 aylık) çocuklara eğitim verilecektir.  Merkezlerimizde sabah ve öğlen olmak üzere ikili eğitim uygulanacaktır.

Başvuruları busmek.bursa.bel.tr adresimizde online başvuru üzerinden yapabilirsiniz. Ön kayıt başvuruları tamamlandıktan sonra 01/09/2022 tarihinden itibaren kesin kayıt için velilere SMS gönderilerek gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için; 716 30 73 / 77 numaralı telefonlardan ya da anakucagi@bursa.bel.tr  e-mail adresinden destek alabilirsiniz.

4-6 yaş grubu çocuklarımıza bilişsel gelişim, dil ve motor gelişimi, öz bakım, sosyal ve duygusal gelişim ve kültürel faaliyetler gibi ücretsiz eğitimler vermeye başladık. 6 merkez ile başlayan eğitimler, sizlerden gelen talepler üzerine, yeni merkezleri de devreye alarak, 20 merkeze ulaştı. Eğitim ağını velilerimizden gelen talepler doğrultusunda daha da  genişletmek için gayret gösteriyoruz.

Merkezlerimizde Milli Eğitim Müfredatına ek olarak ‘Şehrim Bursa’ ve ‘Değerler Eğitimi’ adında kültürel eğitim modeli uygulanmakta ve çocuklara yaşadıkları şehrin kültürel, tarihi ve manevi değerleri de öğretilmektedir. Merkezlerimizde sabah ve öğlen olmak üzere ikili sistemde eğitim hizmeti sunuluyor. Her merkezimizde yemekhane bulunmaktadır. Her gün sabah grubuna kahvaltı ve öğle grubuna ikindi öğünü ücretsiz olarak verilmektedir. Her öğrencimizin çanta, kırtasiye malzemeleri ve eğitim setleri de belediyemiz tarafından karşılanmaktadır.

Benzer İçerikler