ALTIEYLÜL KURTULUŞ FESTİVALİ'NDE BUSMEK COŞKUSU

9 Eylül 2022 - Cuma

Balıkesir Altıeylül Belediyesi'nin organize ettiği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle 4-11 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 100’üncü yıl etkinlikleri kapmasında Altıeylül Kurtuluş Festivali, birbirinden farklı organizasyonlarla kutlanırken Bursa'mızı tanıtmak amacıyla biz de yerimizi aldık.
 
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü’ne bağlı BUSMEK olarak yer aldığımız festivalde, standımızda  Balıkesirlileri ağırladık. Festivali ziyaret eden vatandaşlara ipek kozasından nihai ürüne kadar uzanan süreçler anlatıldı. Coğrafi işaretlerimizden olan Bursa İpeği’nin kültürel tanıtımı yapılırken, ayrıca BUSMEK’in ücretsiz eğitim faaliyetlerinden de bahsedildi. İpek halı dokuma ve ipek kozalarından ipek çekimi uygulamaları ziyaretçiler tarafından dikkatle izlenirken, ayrıca standımızda Ebru ve Filografi sanatlarından oluşan tabloları, çini, deri ve ipek ürünlerimizi sergiledik. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı da standımızı ilgiyle  inceleyerek, BUSMEK olarak, geleneksel el sanatlarımızı canlandırmaya yönelik çalışmalarımızı ve verdiğimiz ücretsiz eğitimlerimizi takdirle karşılayarak , Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş'ı tebrik etti. 
 
Milli, manevi ve kültürel değerlerin yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılması için birbirinden değerli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan festivalde konserler, tiyatrolar, çocuk etkinlikleri, Tülütabak etkinlikleri, el sanatları ve yöresel lezzetler ile dolu dolu geçiyor.

Benzer İçerikler