ÜNİVERSİTELİLERE ‘HOŞ GELDİN’ ŞÖLENİ

12 Ekim 2023 - Perşembe

Bursa Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Üniversitene Hoş geldin Şöleni’ Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’nde yapıldı.

 

Ülkenin yarınları olan gençlere büyük önem veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerinin de yanında olmaya devam ediyor. Öğrenci Topluluklarının da katılımıyla bu yıl 7’ncisi yapılan ‘Üniversitene Hoş geldin Şöleni’, Bursa Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’nde yoğun katılımla başladı. Alanda kurulan öğrenci toplulukları stantlarını gezen Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, öğrencilerle sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Şölene katılan öğrenciler için hazırlanan stantlarda BUSMEK olarak yerimizi aldık. Hem eğitime hem de sanata ilgi duyan öğrenciler, standımızda BUSMEK faaliyetleri hakkında bilgi aldılar. Üniversitelilerin büyük ilgi gösterdiği standımızda, Ebru ve Çini Sanatının yanı sıra Seramik Sanatı branşı da göze çarptı. Ayrıca Çini ve Ebru Sanatından örnekler sergilendi. Merak duyan öğrenciler Ebru Sanatını da tecrübe etme fırsatı buldu.

 

Şölenin açılış töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, kendisinin de mezunu olduğu Uludağ Üniversitesi'nde böyle bir etkinliğe aracılık etmekten son derece mutlu olduğunu söyledi. Bursa gibi kültür, sanat ve tarih şehrinde okumanın önemli bir ayrıcalık olduğunu dile getiren Başkanımız Alinur Aktaş, öğrencilere seslenerek, “Bu yıllar çok çabuk geçecek. Hiçbir şey anlamayacaksınız. Ve belki de ilerleyen yıllarda, 'ya keşke şunları da bunları da yapsaydım' diyeceksiniz. Biz belediye olarak gençlerimize çok önem veriyoruz. Lütfen şehir adına, ülke adına, geleceğimiz adına, üretin. Biz de sizlere destek verelim, katkı verelim. “dedi.

 

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz da bu şölenle yeni döneme son derece dinamik bir başlangıç yaptıklarını söyledi. 178 civarında öğrenci topluluğu olduğunu hatırlatan Yılmaz, “Malum üniversite dediğimiz yer sadece eğitim öğretimin icra edildiği yer değil. Öğrencilerin bir kültürlenme mekanı. Bu sene bünyemize katılan öğrenci sayımız 13 bin civarında. Toplam öğrenci sayımız 71 bin civarında. Türkiye'nin en köklü ve öğrenci sayısı itibariyle de en büyük üniversitelerinden birisi. Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde katkısı olan gençlerimize, Birlik Vakfına, Büyükşehir Belediyemize çokça teşekkür ediyorum. Tekrar öğrencilerimize, üniversitemize hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkanımız Alinur Aktaş ve protokol üyeleri, öğrenci topluluklarının stantlarını gezerken, etkinlik kapsamındaki basketbol şovu da ilgiyle izlendi.

Benzer İçerikler