BUSMEK, GENÇLERİN YANINDA

29 Aralık 2022 - Perşembe

Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleri ile Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 6. Bursa Üniversite Tanıtım Günleri etkinliği gerçekleştirildi. 

Üniversite hayalleri kuran lise son sınıf öğrencilerinin 2 gün boyunca katılım gösterdiği etkinlikte, BUSMEK olarak gençleri yalnız bırakmadık. Ücretsiz YKS hazırlık kurslarımızın tanıtımını yapmanın yanı sıra, standımızı ziyaret eden öğrencilere ücretsiz AYT-TYT deneme kitapçıkları hediye ederek, kendilerine katkıda bulunduk. Gençlerin yoğun talep gösterdiği fuarda, kaliteli eğitimlerin yanı sıra hazırlık sürecinde kullanılan kaynak kitaplar, soru bankaları ve deneme sınavlarının da ücretsiz sunulduğu kurslarımız, gençler tarafından takdirle karşılandı.

2018-2019 Eğitim Dönemi’nde tek bir merkezde başlattığımız ücretsiz YKS hazırlık kurslarımızı, gençlerin talepleri doğrultusunda 5 merkeze çıkarıldı. Şu ana kadar kurslarımıza katılıp sınava giren 3500’e yakın öğrencimizin %80’i bir üniversiteye yerleşmiş bulunuyor. BUSMEK Sınava Hazırlık Merkezlerimizde eğitimlerin yüz yüze işleniyor. Üniversite hazırlık sürecindeki mezun öğrencilerimize sınav müfredatı dikkate alınarak destek sağlıyoruz. Öğrencilerimizi uzman kadromuz, ücretsiz YKS destek kitaplarımız, eğitime uygun donanıma sahip sınıf koşullarımız ve rehberlik servisimiz ile üniversiteye hazırlıyoruz.

Birçok üniversitenin stantlarının bulunduğu organizasyona katılan öğrenciler, Devlet ve Vakıf üniversiteleri ile aynı anda yüz yüze görüşebilme fırsatı yakaladılar. Ayrıca çift anadal, yan dal, dikey ve yatay geçiş konularında, burs olanakları, tavan ve taban puanlar, tercih ve sıralamalar konularında bilgilendirmelerden faydalandılar.

Üniversite tanıtım stantlarının dışında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonu’nda öğrenciler için konferanslar düzenlendi. Lider Olmak, Geleceğe Atılan Doğru Adımlar, Bölüm Tanıtım Sohbetleri, Kariyer Gelişiminde Doğru Tercih başlıklarının yer aldığı konferansları öğrenciler ilgiyle dinledi.

Benzer İçerikler