MALEZYA SELANGOR HEYETİNDEN BUSMEK’E ZİYARET

1 Şubat 2024 - Perşembe

Malezya Selangor Eyaleti’nden  gelen resmi bir heyet, Türkiye'nin kültürel zenginliklerini daha yakından tanımak amacıyla Bursa'ya gerçekleştirdikleri ziyaret kapsamında BUSMEK Yönetim Merkezimizi ziyaret etti. Heyet, BUSMEK'in faaliyetlerini yerinde inceleyerek, Türk el sanatlarının çeşitli alanlarındaki ustalıkları gözlemleme fırsatı buldu.

BUSMEK Koordinatörümüz Aslan Şahin tarafından gerçekleştirilen sunumda, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü’ne bağlı BUSMEK ve Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerimizde gerçekleştirdiğimiz yetişkin ve 4-6 yaş çocuklara okul öncesi  ücretsiz eğitim faaliyetlerimiz ve üniversiteye hazırlanan gençler için YKS hazırlık kurslarımız hakkında bilgi verildi.

Selangor Eyaleti’nden gelen heyet, bilgilendirme sunumunun ardından, BUSMEK Merinos Kurs Merkezimizde, Ebru ve Ciltleme atölyelerini, Seramik ve Çini sanatını, Filografiyi, Gümüş Kazaziye işçiliğini ve Hüsnühat sanatını içeren farklı branşlardaki atölyeleri ziyaret ederek, Türk el sanatlarının geleneksel ve modern yönleri hakkında detaylı bilgi aldı. BUSMEK'in uzman eğitmenleri eşliğinde yapılan gezi, heyet üyelerine Türk sanat ve kültür mirasının zenginliklerini deneyimleme şansı sundu.

Heyetin başında bulunan, Selangor İnsan Kaynakları ve Yoksullukla Mücadele İcra Direktörü Papparaidu Veraman, Türkiye'deki eğitim ve sanat projelerini daha yakından incelemek ve Malezya ile Türkiye arasındaki kültürel bağları güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen bu ziyaretin önemine vurgu yaptı.

BUSMEK Yönetim Merkezi yetkilileri, heyetin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Türk el sanatlarını dünya genelinde tanıtmak ve uluslararası kültürel alışverişi teşvik etmek adına bu tür etkileşimlerin büyük bir önem taşıdığını belirttiler. Aynı zamanda, BUSMEK'in sanat eğitimi ve kültür mirası alanında sunduğu katkıları daha geniş bir uluslararası kitleye duyurmanın, kültürel bağları güçlendirmenin ve kültürler arası anlayışı artırmanın önemine vurgu yaptılar.

Benzer İçerikler