GENÇLER ÜNİVERSİTEYE BUSMEK’LE HAZIRLANIYOR

5 Ekim 2022 - Çarşamba

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü’ne bağlı BUSMEK olarak Bursa’da ücretsiz sanat ve meslek eğitimlerimizle marka olmaya devam ediyoruz. Yetişkin eğitimlerinin yanı sıra üniversiteye hazırlanan gençler için de ücretsiz YKS hazırlık kursları düzenliyoruz.

 Bugüne kadar binlerce genci üniversite sınavına hazırladığımız YKS hazırlık kurslarımızın yeni dönem dersleri başladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, Vakıf Sınava Hazırlık Merkezimizi ziyaret ederek gençlere başarılar diledi.

 2022-2023 eğitim öğretim yılı YKS hazırlık kurslarına  Hürriyet, Naim Süleymanoğlu, Vakıf ve Orhangazi sınava hazırlık merkezlerinde dersler başladı. Sınava hazırlık merkezlerinde Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 8.30-16.30 saatleri arasında dersler işleniyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş da Vakıf Sınava Hazırlık Merkezi’nde gençlerle biraraya gelerek, sohbet etti. BUSMEK’in ücretsiz eğitimden yararlanan gençlerle süreç hakkında bilgi paylaşımında bulunan Başkanımız Alinur Aktaş, BUSMEK’te yetişkin eğitimlerinin yanında üniversiteye hazırlanan lise mezunu veya açıktan okuyan gençler için de şehrin farklı noktalarında imkanlar sağladıklarını ifade etti.

Pandemi sürecinde yoğun bir şekilde dijital eğitimle alakalı bir altyapı oluşturduklarını belirten Başkanımız Alinur Aktaş, uzman kadrolar, ücretsiz YKS destek kitapları, uygun sınıf koşulları ve rehberlik anlayışıyla öğrencileri üniversiteye hazırladıklarını dile getirdi. 2018 yılından bugüne kadar yaklaşık 5000 öğrenciye ulaştıklarını anlatan Başkanımız Alinur Aktaş, “2 haftalık periyotlarla yapılan deneme sınavlarıyla öğrencilere zaman ve kaygı yönetimi öğretilirken aynı zamanda kazanımları da ölçülüyor. Velilerimizle de sürekli işbirliği halindeyiz. 2021-2022 döneminde ülkemiz genelinde 4 milyon öğrenci sınava girdi. İlk 500’ün içinde 1, ilk 1000’in içinde 2, ilk 5000’in içinde 7, ilk 10.000’in içinde 17, ilk 25.000’in içinde ise 37 öğrencimiz yer aldı. Bu dereceler bizlere büyük mutluluk verdi. Tercih yapan öğrencilerin yüzde 80’i de merkezi yerleştirmeyle bir üniversite programına yerleşti. Bu dönem Hürriyet’te 683, Naim Süleymanoğlu’nda 126, Vakıf’ta 121, Orhangazi’de 90 öğrenci olmak üzere toplam 1020 öğrencimiz bu dönem kurslarımıza geliyor. Amacımız, geleceğimiz olan gençlerimizin hayata daha iyi hazırlanmasıdır” dedi.

 

Başkanımız Alinur Aktaş, “Tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Sınavda başarılı olup, mezun olup bir iş güç sahibi olduklarında onların da aynı duyarlılıkla gençlere yaklaşacağına inanıyorum. Öğretmen ve idareci arkadaşlara da kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Benzer İçerikler