BAŞKANIMIZDAN SÜRPRİZ ZİYARET

14 Aralık 2022 - Çarşamba

Merinos Kurs Merkezimizi ziyaret eden başkanımız Alinur Aktaş ve eşi Sevinç Hanım öğretmenlerimiz ve kursiyerlerimizle bir araya geldi.

Kurs merkezimizdeki Ebru, Hüsnühat, Çini, Minyatür ve Tezhip branşlarındaki sınıfları ziyaret eden Başkanımız Alinur Aktaş ve eşi Sevinç Hanım, ayrıca Türk İslam Eserleri Sanat Galerimizde de eserleri incelediler.

Sınıfları dolaşırken, kursiyerlerle sohbet eden Başkanımız Alinur Aktaş, ayrıca öğretmenlerden branşlar hakkında bilgi aldı. Ebru, Hüsnühat ve Minyatür sınıflarında denemeler yaptığı sırada keyifli anlar yaşandı.  

Başkanımız Alinur Aktaş, “2006 yılında ücretsiz sanat ve mesleki eğitimleriyle Bursalılara hizmet vermeye başlayan BUSMEK, her geçen gün eğitim ağını genişleterek kaliteli eğitim imkânı sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü’ne bağlı BUSMEK, İlköğretim çağını bitirmiş her yaş grubundan ve her kesimden vatandaşa ücretsiz eğitim imkânı sunuyor. BUSMEK eğitimlerinden yılda 30 bin kursiyerin istifade ettiğini belirterek, "Bizler vatandaşlarımızın yoğun talebini karşılayabilmek için BUSMEK bünyesine yeni merkezler kazandırıyor, Büyükşehir sınırlarına dâhil olan tüm ilçelerimizi bu eğitim ağına katmak için gayret gösteriyoruz. Sabır ve titizlikle sürdürdükleri birbirinden güzel, el emeği göz nuru ürünler ortaya koyan kadınlarımızın emekleri çok kıymetli. Her birini kutluyorum. Evde oturmak yerine çeşitli kurslarımıza gelerek yeni şeyler öğrendiklerini ve sosyalleştiklerini görmek bizlere gurur veriyor. “dedi.

Kursiyerler de BUSMEK bünyesindeki bu ücretsiz kurslara imkan sağlayan Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkür ettiler.

Benzer İçerikler