ODAKLAN, HAREKETE GEÇ!

11 Mayıs 2022 - Çarşamba

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Bursa Bölge Sorumlusu, Eğitmen ve Yazar Serkan Duru, BUSMEK YKS hazırlık kursu öğrencilerimize,  “Odaklan, Harekete Geç!” konulu bir seminer verdi.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü’ne bağlı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) organizasyonuyla, Merinos AKKM Orhangazi Salonu’nda gerçekleştirilen programda seminer öncesi gençler,  gitar ve bağlama ile türkülerin seslendirildiği mini konseri dinledi.

Seminerde geleceğin meslekleri, inovasyon ve girişimciliğin önemi, farklı meslek gruplarından başarılı insanların hayatları ve başarı yolculuklarından bahsedildi. Ayrıca başarıya giden yolda hayal etmenin önemi ve istemenin yanı sıra çok çalışmak ve emek sarf etmek gerektiği vurgulandı. İnteraktif geçen keyifli programda, odaklanma ve sınav süreci, tercih yaparken dikkat edilecek konular, motivasyon yönetimi, üniversite mezuniyetinin kariyere katkısı konularına da değinildi.

Duru, öğrencilerin hedeflerine ulaşabilmesi için istekli olmaları ve sabırla, pes etmeden çalışmanın gerekliliğine değindi. Bunun yanı sıra en önemli faktörün odaklanma ve motivasyon olduğunu belirterek, ancak hedefe odaklanmış ve yüksek motivasyonla bu uğurda emek harcayanların başarıya ulaşacağını vurguladı. Başarı hikayelerinden çarpıcı örnekler sunan Duru, öğrencilerin sınava hazırlık sürecindeki motivasyonlarının önemine vurgu yaptı.

Seminerin sonunda, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Halide Serpil Şahin, gençlere hitap ederek  başarıya ulaşmak için istemenin ve bu doğrultuda çok çalışmanın önemine vurgu yaptı. Seminer dolayısıyla Serkan Duru’ya teşekkür ederek, kendisine Bursa temalı bir tablo hediye etti.

 

Benzer İçerikler