RİSKLİ BİNA, YERİNİ BUSMEK'E BIRAKIYOR

17 Ağustos 2021 - Salı

Bursa’da ücretsiz ve kaliteli eğitimlerin adresi BUSMEK, kursiyerlere daha modern ve konforlu bir ortamda eğitim verebilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Mudanya’da riskli yapı raporu bulunan bir bina yıkılıp, yerini BUSMEK Mudanya Kurs Merkezi ve Mudanya Ana Kucağı’na bırakacak.

Birinci derece deprem kuşağı üzerinde yer alan Bursa’daki depreme dayanıksız yapı stoğunun belirlenmesi çalışmalarını hızla sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan hakkında riskli yapı raporu verilen kendi mülkiyetindeki binaların yıkımına da başladı. Mudanya İlçesi Ömerbey Mahallesi’nde bulunan ve Özel İdare’den Büyükşehir Belediyesi’ne geçen iki katlı binadaki incelemeler tamamlandı. Hazırlanan Riskli Yapı Raporu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından da onaylanan binanın yıkımına başlandı.

Özel İdare’den Büyükşehir Belediyesi’ne geçtikten sonra hiç kullanılmayan binanın yıkılmasının ardından yerine 370 metrekare alan üzerine modern bir eğitim binası kazandırılacak. Böylelikle olası bir deprem anında çökme ihtimali bulunan bir bina ortadan kaldırılırken, Mudanya BUSMEK Kurs Merkezi ve Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi’nin de bulunduğu zemin artı 3 katlı modern bir eğitim yuvasına kavuşmuş olacak.

Mudanyalıların da yoğun ilgi gösterdiği BUSMEK kurslarının daha sağlıklı mekanlarda yapılabilmesi için yer arayışı içinde olduklarını belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, “Özel İdare’den belediyemize geçen bu binayı BUSMEK merkezi olarak kullanmayı düşündük. Ancak yaptığımız incelemede binanın depreme dayanıksız olduğunu belirledik. Binanın yıkım çalışmaları bitmek üzere. Yıkımın ardından Mudanyalıların yoğun olarak kullanacağına inandığımız modern bir binayı ilçemize kazandıracağız. Yapacağımız bina BUSMEK Kurs Merkezi ve Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi olarak hizmet verecek. Şimdiden Mudanyalılara hayırlı olsun” dedi.

Benzer İçerikler