FİLOGRAFI KURSİYERLERİMİZ SANATA “İZ” BIRAKTI

1 Kasım 2022 - Salı

BUSMEK Filografi kurslarımıza devam eden 11 ihtisas sınıfı öğrencimizin eserlerinden oluşan ‘İZ’ temalı sergimiz, Bursa Akademik Odalar Birliği’nde ziyarete açıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü’ne bağlı BUSMEK; açıldığı günden bu yana her geçen gün kaliteli eğitimlerin öncüsü olmaya devam ediyor.

Bursalıları 2006 yılından bu yana sanat ve mesleki eğitimlerle buluşturan BUSMEK’te el sanatlarını geliştiren kursiyerler, yaptıkları eserlerle göz doldurmaya devam ediyor. Zaman zaman düzenlenen sergilerle yaptıkları çalışmaları görücüye çıkaran BUSMEK kursiyerleri, bu kez filografi sanatıyla büyüledi. Filografi ihtisas sınıfından 11 kursiyerin 40 özel eserinden oluşan sergi, Bursa Akademik Odalar Birliği’nde izlenime açıldı.

Bursa’nın tarihi mekanları ile Osmanlı ve Türk motiflerini simgeleyen serginin açılışını, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekilimiz Halide Serpil Şahin yaptı. Büyükşehir Belediyesi olarak BUSMEK vasıtasıyla hayat boyu öğrenme esaslarıyla Bursalıları hem modern hem de geleneksel sanatlarla buluşturduklarını hatırlatan Şahin,   “İZ” temalı sergimizin açılışında bulunmaktan gurur duyuyorum. Burada BUSMEK öğretmenlerinden Kübra Kaya ve 11 ihtisas kursiyerinin 1 yılda hazırlamış oldukları 40 eseri yakından görme fırsatı yakalıyoruz. Soğuk çivi, tel ve tahta gibi metaryellerin nasıl birer sanat eserine dönüştüğüne şahit oluyoruz. Yapılan çalışmalar gerçekten çok özel ve el emeği göz nuru eserler. Öğretmenimiz Kübra Kaya ve kursiyerlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Kurdele keserek sergiyi ziyarete açan Şahin, daha sonra eserleri yakından inceledi. Kursiyerlerin uzun süredir büyük bir özenle hazırladığı eserlerden oluşan sergi, 7 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.

Benzer İçerikler