AMATÖR ELLERDEN USTA LEZZETLER

27 Ocak 2023 - Cuma

BUSMEK olarak, eğitim dönemleri içinde 7’den 70’e her kesim için ücretsiz ve kaliteli eğitim faaliyetlerimizi daha fazla alanda, daha fazla kişiye ulaşmak için çaba sarf ediyoruz. Yarıyıl tatillerinde de vatandaşlarımıza ücretsiz atölye çalışmaları ile destek oluyoruz.

Yeni Karaman Mesleki Eğitim Merkezimizde üç gün boyunca “Pratik Pizza Yapımı”, “Makarna ve Sosları Yapımı” ve “Çikolata Yapımı” atölye çalışmaları (workshop) düzenlendi.  

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü’ne bağlı BUSMEK olarak düzenlediğimiz atölyeler, mutfağı sevenler için unutulmaz bir deneyim oldu.

Katılımcılar, profesyonel mutfağımızda, yiyecek içecek alanı öğretmenlerimiz tarafından yönlendirilirken, pizza hamurunun nasıl hazırlandığını, nasıl şekillendirildiğini ve nasıl pişirildiğini uygulamalı olarak öğrendiler. Benzer şekilde, katılımcılar Fettuccine ve Ravioli gibi farklı makarna çeşitlerinin nasıl yapıldığını öğrendiler. Ayrıca çikolatayı temperleme işlemini, Beyoğlu ve Rocher gibi farklı çikolataların nasıl yapıldığını bizzat deneyimleyerek öğrendiler.

Düzenlediğimiz mutfak atölyeleri, yemek yapmayı sevenler için harika bir fırsat oldu ve katılımcılar, Pizza, Makarna ve Çikolata yapımının keyfini çıkarırken, aynı zamanda becerilerini geliştirdiler. Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürümüz Ayşe Hacıoğlu da mutfağı ziyaret ederek öğretmen ve katılımcılarla sohbet etti. Bu tarz etkinliklerin daha sık aralıklarla yapmayı hedeflediklerini belirtti.

Atölyelerin sonunda belgelerini alan katılımcılar, burada öğrendikleri bilgilerin çok değerli olduğunu dile getirerek, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

Benzer İçerikler