BUSMEK'E ANLAMLI ZİYARET

18 Ağustos 2021 - Çarşamba

BUSMEK’in yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi almak için,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut, Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Köse, Yıldırım Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Celal Elmas BUSMEK Yönetim Merkezi’mizi ziyaret ettiler.

Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürümüz Aynur Tezgör ve BUSMEK Koordinatörümüz Eyüp Arda gelen heyete yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Merinos Kurs Merkezindeki atölyeleri dolaşan heyet, Ebru, Ciltleme, Hüsnühat ve Çini branşlarımız hakkında eğitmenlerimizden bilgi aldı. Ebru sanatının sadece kağıda değil, ipek kumaşlara da uygulanabildiğini yakından tecrübe ederken, ciltleme sanatında kullanılan malzemeler hakkında bilgi aldılar. Hüsnühat atölyesinde hat kalemleri ve kağıtlarının özelliklerini dinlediler BUSMEK Sanat Galerisi’nde özel tezhip ve hüsnühat tabloları da yakından inceleyen heyet, kursiyer ürünleri satış ofisini de ziyaret ederek, ürünler ve branşlar hakkında bilgi aldılar.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut, “Bursa’da sanat ve meslek eğitimleri alanında BUSMEK’in yürüttüğü çalışmalar gerçekten hepimiz için gurur kaynağı. Bu nitelikli eğitim faaliyetlerinizden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a tebriklerimi iletiyorum.” dedi.

Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Aynur Tezgör de teşekkür ederek, “Müdürlüğümüz bünyesindeki imkanlar ile tüm Bursalılara ulaşmaya çalışıyoruz. BUSMEK ile sanat ve meslek kurslarını, Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerimizle anaokulu eğitimlerini,  Bursa Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (BADEM) ile de psikolojik destekleri vatandaşlarımıza ücretsiz sunarak, hayatlarına pozitif anlamda dokunmaya çalışıyoruz.” dedi.

Benzer İçerikler