GENÇLER TYT PROVAMIZDA TER DÖKTÜ

20 Mart 2022 - Pazar

Büyükşehir Belediyesi, gençleri yalnız bırakmıyor. Üniversite yolunda YKS sınavlarında başarılarını arttırmak ve sınav kaygılarını yenmelerini sağlamak amacıyla hazırladığımız, ücretsiz TYT Deneme Sınavımız, binlerce gencin katılımıyla gerçekleşti. 


Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu, İnegöl Meslek Yüksekokulu, Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu, Orhaneli Meslek Yüksekokulu ve Yenişehir Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen ücretsiz deneme sınavımızda binlerce öğrenci ter döktü.
Gerçek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile birebir aynı şekilde organize edilen deneme sınavımız sabah ve öğlen olarak 2 farklı oturum halinde 165’er dakika sürdü. Deneme sınavında gençlerimiz streslerini yenmeyi öğrenip, hem Bursa hem de Türkiye geneli sıralamalarını görebilecekler. Öğrenciler, gerçek YKS atmosferinde gerçekleşen deneme sınavımızda kendilerini ölçme, heyecanlarını yenme, eksik konularını tespit etme fırsatı yakalamış oldular.
2018-2019 döneminde başlayan BUSMEK YKS hazırlık kurslarımızdan bu zamana kadar 3500 e yakın gencimiz istifade ederken, 2021-2022 eğitim dönemi ile birlikte 4 farklı merkezde (Hürriyet, Naim Süleymanoğlu, Orhangazi ve Vakıf Sınava Hazırlık Merkezi) ve dijital eğitimler ile YKS hazırlık kurslarımıza devam ediyoruz.
Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel olmak üzere 3 farklı alanda eğitim verilen kurslarımızda ayrıca, TYT sınıflarımızda 2 yıllık üniversite hedefi olan öğrenciler için özel programlar uygulanmaktadır. MEB müfredatına uygun olarak işlenen derslerin yanında sınav sürecine dair kapsamlı bir eğitim uygulanmaktadır. Öğrenciler odaklanma, motivasyon, zaman yönetimi, etkili ders çalışma yöntemleri, sınav kaygısı, stres yönetimi gibi konularda da desteklenmektedir.  Ayrıca veli bilgilendirme seminerleri ile velilerimizin bu sürece desteği sağlanmaktadır.
Düzenlediğimiz ücretsiz TYT Deneme Sınavı'nda derece yapanlar için teşvik amacıyla 1 kişiye dizüstü bilgisayar, 1 kişiye tablet, 1 kişiye akıllı saat, 2 kişiye hediye çeki,  ilk 50 kişiye dijital eğitim seti hediye edilecek.

Benzer İçerikler