BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE BUSMEK SUNUMU

27 Ağustos 2021 - Cuma

Bursa Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Merinos AKKM Yıldırım Bayezid Salonu’nda gerçekleştirildi. Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürümüz Aynur Tezgör, meclis üyelerine sunum yaptı.

Tezgör, sunumunda Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü’ne bağlı BUSMEK, Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi, BADEM (Bursa Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi) ve YKS Hazırlık projelerinin genel faaliyetleri ve ücretsiz hizmetlerinden şöyle bahsetti: 15 yıldır BUSMEK eğitimlerimizle vatandaşlarımıza mesleki ve sanatsal alanlarda 10 ilçede, 26 farklı mekanda yüzlerce branşta eğitim veriyoruz. Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerimizde 12 farklı noktada 4-6 yaş çocuklarımıza okul öncesi eğitimler veriyoruz. BADEM bünyesinde de çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aile danışmanlığı olmak üzere her yaş grubundan vatandaşımıza psikolojik danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca BUSMEK bünyesinde gerçekleştirdiğimiz YKS hazırlık kurslarımız ile de gençlerimizin geleceğine yön vermesine katkıda bulunuyoruz.  Vatandaşlarımıza ve kursiyerlerimize sunduğumuz tüm bu hizmetleri ücretsiz bir şekilde sunduğumuz için ailelere sosyal fayda sağlamış oluyoruz.

Ayrıca salon girişinde hazırlanan mini sergi ile ebru, çini, hüsnühat, tezhip, şiş örgü, deri aksesuar, boncuk takı gibi bazı branşlarda kursiyer ürünleri sergilenerek meclis üyelerinin beğenisine sunuldu. Sergiyi dolaşan Başkanımız Aktaş, kursiyerlerimizin el emeği ürünlerini incelerken, BUSMEK faaliyetlerini yakından takip ettiğini ve memnuniyetini ifade etti. Pandemi döneminin, kurslarda kısıtlamaları beraberinde getirmesine rağmen, yine de güzel işlerin ortaya koyulmasını takdirle karşıladı.

BUSMEK, Ana Kucağı, BADEM, Sınava Hazırlık Merkezleri stantlarında da personel tarafından, yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Bursa İpeği Yeniden Hayat Buluyor Projesi kapsamında, Umurbey İpek Üretim ve  Tasarım Merkezi’nden gelen usta öğreticiler, ipek kozaların nihai ürüne varıncaya dek olan tüm aşamaları hakkında bilgi verdiler. Ayrıca tepme mancınık ve ipek halı dokuma canlı performansları ile meclis üyelerine Bursa İpeğini yakından izleme fırsatı sundular.

Proje Koordinatörümüz Eyüp Arda, stantları ve sergiyi gezen Başkanımız Aktaş’a ve  ilçe belediye başkanlarımıza eşlik ederek faaliyetler ve projeler hakkında detaylı bilgiler verdi. Ziyaretçiler tüm bu hizmetlerin kaliteli ve ücretsiz olmasını takdirle karşıladı.

Benzer İçerikler