YAZ TATİLİNE KRAL ŞAKİR'Lİ VEDA

29 Eylül 2021 - Çarşamba

Bursa Büyükşehir Belediyemizin çocukların hem yeteneklerini geliştirmeleri hem de eğlenceli vakit geçirmeleri amacıyla bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Çocuk Şenliği, yüzlerce çocuğun katılımıyla yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Çocuk Şenliği’nde iki yıldır Bursalı minikleri yalnız bırakmayan Kral Şakir karakterinin mimarı Varol Yaşaroğlu, bu yıl da çocuklarla buluştu. Kral Şakir maskotları ve müzikleri ile renklenen şenlikte Yaşaroğlu, çocuklar için kitaplarını imzaladı. Etkinlikte çeşitli kamu kurumları, özel sektör ve Büyükşehir Belediyesi birimleri tarafından hazırlanan 50 stantta çocuklara yönelik eğitici, öğretici ve eğlendirici atölye çalışmaları yapıldı. Fidan dikim atölyesi, deprem bilinçlendirme kitapları boyama atölyesi, kodlama atölyesi, zeka oyunları atölyesi, tasarruf özendirme atölyesi, sağlıklı beslenme atölyesi ve okçuluk atölyesi gibi etkinliklerle çocuklar dolu dolu bir gün geçirdi.

Ana Kucağı standımızda da sulu boya ve pastel boyama, aşure etkinliği, yaprakta tırtıl, süngerden kelebek yapımı, timsah şapka yapımı gibi birçok etkinlik düzenlendi. Minikler hem eğlendiler, hem de el becerilerini geliştirdiler. Ayrıca öğretmenlerimiz tarafından,  velilere Ana Kucağı  Merkezleri ve faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Sihirbaz, Palyaço, Jonglör Animasyon gösterileri, Yüz Boyama Etkinliği, Karagöz Hacivat Gösterisi, Çevre Bilinci Sergisi, Zumba Etkinliği, Mini Golf, Mini Satranç Oyun Parkurları, Büyükşehir Belediye Bandosu ve Orkestrası ile çocuklar yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi unutamayacakları bir hafta sonu yaşadı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş da çocukların şenlik coşkusuna ortak oldu. Karikatürist Varol Yaşaroğlu ile birlikte stantları gezen Başkanımız Aktaş, çocuklar hem sohbet etti hem de bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Büyükşehir Çocuk Şenliği’ni geçtiğimiz yıl pandemi tedbirleri nedeniyle yapamadıklarını hatırlatan Başkanımız Aktaş, “Bu yıl ise büyük bir coşkuyla gerçekleştiriyoruz. Kral Şakir ve Fil Necati konuklarımız. Yazarımız, karikatürist Varol Yaşaroğlu da bizimle ve çocuklar için kitaplarını imzalıyor. Geleceğimiz olan yavrularımızın iyi yetişmesini arzu ediyoruz. Çevreye ve doğaya saygılı, trafik konusunda altyapısı olan bilinçli çocuklar olsun istiyoruz. Buna da dair de yatırımlar yapıyoruz. Çocuklara yönelik trafik eğitim pistimizin temelini attık. Çünkü ağaç yaşken eğilir. Buradaki coşkuyu görüyoruz. Katılımları için anne babalara çok teşekkür ediyorum. Şenliğimiz büyüyerek devam ediyor” dedi.

 

     

Benzer İçerikler