ÜRETEN KADINLARLA BİRLİKTEYİZ

23 Kasım 2021 - Salı

Bursa’nın 17 ilçesinde üretim yaparak hem aile hem ülke ekonomisine katkı sağlayan 32 kadın kooperatifi Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlendiği ‘Bursa Üreten Kadınlar Buluşması’nda el emeklerini sergileme fırsatı buldu.

Üretici kadınların gücüne güç katan buluşmanın açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın yanı sıra Bursa Milletvekillerimiz Emine Yavuz Gözgeç, Osman Mesten ve Atilla Ödünç, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ve çok sayıda davetli katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, Cumhuriyet’in 98’inci yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Halide Onbaşı, Şerife Bacı, Halime Çavuş, Nezahat Onbaşı ve Kara Fatma gibi milli mücadelenin tüm kadın kahramanlarını da rahmet ve minnetle anarak konuşmasına başladı.

Türk kadınlarının, dünyanın en cefakâr, en fedakâr kadınları olduğunu vurgulayan Başkanımız Aktaş, “Kadınlarımız, dün savaşta cephede, eğitim seferberliğinde, nasıl çetin bir mücadele verdilerse, bugün de ekonomiden siyasete her alanda önemli örneklikler sergilemektedir. Dün olduğu gibi bugün de kadınlarımızın sorunlarının çözümü noktasında önemli çalışmalar yapılıyor. Bu önemli bir konu çünkü Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi, “kadınların sorunlarını çözmeden dünyaya ve insanlığa dair hiçbir hedefe ulaşmak mümkün değildir.” Başka bir açıdan bakarsak; kadınlarımızın ülkemizin kalkınmasının bir parçası olduklarını aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Bugün ülkemizde birçok kadın girişimci, tek başına ailenin ekonomik sorumluluğunu üstlenirken, bazı kadınlarımız da bir araya gelerek, fikirlerini, gayretlerini ortaya koyarak, hem kendi ailelerine ekonomik katkı sağlıyorlar hem de ülkenin kalkınmasına katkı veriyorlar. Her halükarda kadınlarımızın gerek evine ek gelir sağlamak gerekse de ücretli işlerde çalışma çabalarının artması, onların ekonomik faaliyetlere girişini hızlandırmaktadır” dedi.

Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç de dün milli mücadelede olduğu gibi bugün de bütün başarılarda bütün zaferlerde kadınların mührü ve izi olduğunu söyledi.

Yıllardır kadınları nitelikli işgücü haline getiren BUSMEK de organizasyonda yerini aldı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü’ne bağlı BUSMEK, Ana Kucağı, İpekhane ve Diyetisyen Hizmetlerinin tanıtımlarının yapıldığı standımız ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Standımızı ziyaret eden Bursa Milletvekillerimiz Osman Mesten ve Atilla Ödünç, Ebru Sanatı’nı yakından inceleyip ayrıca deneyimleme fırsatı buldular. Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürümüz Aynur Tezgör de, milletvekillerimize eşlik ederek, her zaman kadınların yanında olduklarını belirterek, BUSMEK eğitim faaliyetleri hakkında bilgi  verdi.

Bursa Üreten Kadınlar Buluşması 31 Ekim Pazar Günü’ne kadar devam edecek.

Benzer İçerikler